w naszej ofercie: 7923 imprezy, 5422 terminy!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Rodzaj oferty:
Kierunek:
Wyjazd od do
Miejsce wyjazdu:
Kod oferty:
 Szukaj Zimowiska ze specjalnymi znizkami i rabatami! Kupuj Taniej Teraz >> Spraw radość swoim bliskim kupując Bon Podarunkowy! Zrealizuj go przy rezerwacji dowolnie wybranej oferty dostępnej na naszej stronie. Dla kogo jest Bon Turystyczny? Jak go aktywować i gdzie wykorzystać dowiesz się również u nas :) Już są! Sprawdź wyjątkową ofertę wyjazdów na letnie obozy młodzieżowe i kolonie w Wakacje 2022! Zapraszamy na Wycieczki Szkolne - Sprawdzone programy wycieczek krajowych i zagranicznych - Osobna wycena na zamówienie - Sprawdź i Jedź z nami »
Ferie Zimowe i Zimowiska 2022
Obozy Fortnite Obozy Social Media, Youtube, Tik-Tok Black Friday Obozy Japońskie Obozy Komiksowe Obozy Kreatywne Obozy Otaku Obozy Programowania Obozy Artystyczne Obozy Wdzięku, Urody, Wizażu Obozy Aktorskie Obozy Anime i Manga Obozy dla Maluszków Obozy dla Rodziców z dziećmi Obozy Fitness Obozy Gitarowe Obozy Komputerowe Obozy Konne Obozy Kulinarne Obozy Malarskie i Rysunkowe Obozy Narciarskie Obozy Paintballowe Obozy Plastyczne Obozy Przygodowe Obozy Rekreacyjne Obozy RPG, Fantasy, Bajki Obozy Siatkarskie Obozy Snowboardowe Obozy Survivalowe i Szkoły Przetrwania Obozy Taneczne Obozy Filmowe, Reżyserskie Warsztaty Fotograficzne Obozy Teatralne Zimowiska Obozy All Inclusive Obozy Sportowe Obozy Muzyczne Obozy Aktywne Obozy Edukacyjne Obozy Fotograficzne Obozy Gier Planszowych Obozy Grafiki Komputerowej Obozy Wokalne i Piosenkarskie Obozy Larpowe Obozy z Gwiazdami Obozy Modowe i Fashion Akademia Filmowa Obozy Handmade Obozy Kulturoznawcze Obozy Robotyki Obozy z Dietą Bezglutenową Obozy z Dietą Bezmleczną Obozy z Dietą Wegańską Obozy z Dietą Wegetariańską Obozy z LEGO Zimowiska Skipass w cenie Moja Pierwsza Kolonia Obozy Gier Komputerowych Obozy Minecraft Obozy Narciarskie dla początkujących Obozy Narciarskie dla średniozaawansowanych Obozy Narciarskie dla zaawansowanych Obozy Naukowe Obozy Nerfowe Obozy Przyrodnicze Obozy Snowboardowe dla początkujących Obozy Snowboardowe dla średniozaawansowanych Obozy Snowboardowe dla zaawansowanych Ferie Dolnośląskie Ferie Kujawsko-Pomorskie Ferie Lubelskie Ferie Lubuskie Ferie Łódzkie Ferie Małopolskie Ferie Mazowieckie Ferie Opolskie Ferie Podkarpackie Ferie Podlaskie Ferie Pomorskie Ferie Śląskie Ferie Świętokrzyskie Ferie Warmińsko-Mazurskie Ferie Wielkopolskie Ferie Zachodnio-pomorskie Obozy z Kartą Dużej Rodziny Obozy z YouTuberami
OBÓZ FERIE W SIODLE 2022 NA KASZUBACH
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
MŁODZIEŻOWY OBÓZ NARCIARSKO-SNOWBOARDOWY 2022 WISŁA 13-18 LAT
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
ZIMOWISKO SNOWBOARDOWE W ZAKOPANEM 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
ZIMOWISKO NARCIARSKIE W ZAKOPANEM 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
OBÓZ NARCIARSKI DLA RODZIN Z DZIEĆMI I DOROSŁYCH BUKOWINA TATRZAŃSKA 2022
Polecamy [10.12-18.12.2022]
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]

Kuligi w Małopolsce

Kuligi w Małopolsce

Zima… Z czym kojarzy Ci się zima? Mnie ze świętami Bożego Narodzenia, Sylwestrem, wyjazdem na narty, zimowym wypoczynkiem oraz Kuligiem – który tak naprawdę stanowi nieodłączny element zimowej scenerii! Kulig jest ciekawą i atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego, zarówno dla dzieciaków, młodzieży jak i osób dorosłych.

Niezmiennie sezon na kulig zaczyna się wraz z pierwszym śniegiem a kończy się wiadomo wraz z zimą.

Na początku Kuligi były atrakcją „samą w sobie” – była to opcja „podstawowa” czyli kulig saniami lub kulig sankami ciągniętymi za saniami woźnicy. Z biegiem czasu powstawały nowe, ciekawsze formy tj. kulig z pochodniami, dodatkowo ognisko z pieczeniem kiełbasek i grzaniec, przejażdżka wozami z sianem + spotkanie z góralskim gawędziarzem, przejażdżką fasiągiem połączona z góralskim bajaniem. Przeglądając internetowe oferty oraz strony biur podróży, napotkać można kilkudniowe pakiety pobytowe łączące zakwaterowanie, wyżywienie, kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek połączony z biesiadą góralską i muzyką na żywo, oraz wiele innych atrakcji dopasowanych do naszych potrzeb oraz naszego budżetu. Najczęściej są to jednak pakiety skierowane do firm, stanowiące rodzaj imprezy integracyjnej. Często jednak pojawia się informacja „w przypadku zainteresowania klientów indywidualnych, prosimy o kontakt”. Tak więc każdy może wybrać optymalną dla siebie wersję :) 

Gdzie zatem wybrać się na Kulig w Małopolsce?

Małopolska to Kuligowy Raj! Wszak to tutaj się znajduje zimowa stolica polski - Zakopane, tutaj mamy najwyższe góry w Polsce – Tatry; i najwięcej Parków Narodowych. Nie ma lepszego miejsca na zimowe konne kuligi jak małopolska :) Wszystko pięknie ale gdzieś ten kulig musi się odbyć, no gdzieś trzeba dojechać, no bo przecież w Krakowie się kuligu nie zrobi. Każdy z nas musi zatem jakoś dotrzeć na ten kulig czy to własnym transportem czy też publicznym lub zorganizowanym. Transport ważna rzecz… Gdzie można pojechać na prawdziwy kulig tej zimy?

Kuligi w Ojcowie

Ja jestem z Krakowa a Ty? Dla mnie właśnie najbliższym miejscem, gdzie organizowane są kuligi jest Ojcowski Park Narodowy. Byliście tutaj zapewne nie raz wiosną, latem czy bajecznie piękną Złotą Ojcowską Jesienią… Zimą Ojców zazwyczaj jest omijany z daleka… nie wiem dlaczego! Kulig w Ojcowie to same plusy – dobry i nie daleki dojazd bo to jedynie 30 km od Krakowa, zero korków po drodze, piękna i spokojna okolica i niesamowity klimat jurajskiej Doliny Prądnika. Do Ojcowa z łatwością możesz dojechać transportem własnym. Jeśli masz ochotę wyluzować się i napić się korzennego grzanego wina, możesz skorzystać z PKS-u lub jak jedziesz grupą z wynajętego środka lokomocji. Ojców w zimowej scenerii jest po prostu magiczny a widoki z sań – o ile jest jeszcze na tyle jasno – są po prostu magiczne. Ojców jest naprawdę wyjątkowym miejscem. Przejdźmy do konkretów co i za ile… Za konny kulig saniami z pochodniami, ogniskiem z kiełbaskami i grzanym winem, który prowadzi Doliną Prądnika na trasie: Ojców - Brama Krakowska - Wąwóz Korytania – Ojców – (ok. 1 godz.) zapłacimy już od 70 zł/os. (przy rezerwacji grupowej). Biorąc pod uwagę bliskość dojazdu, atrakcje zawarte w cenie i możliwość skorzystania z pobliskiej gastronomi (obok ogniska) gdzie można się ogrzać i skorzystać z jej usług to naprawdę niewiele. Oferta sprawdzona – Polecam!

Kuligi w Zakopanem

Jeśli już mowa o kuligu, moi znajomi najczęściej z kuligiem kojarzą Tatry i Podhale a już zdecydowanie wymieniają tutaj Zakopane. Pewnie teraz myślicie o tym samym co ja – dojazd do Zakopanego i wiecznie zatłoczona Zakopianka… No tak to jeden z felerów zakopiańskiego kuligu – w jeden dzień ciężko będzie dojechać i wrócić… To raz a dwa to gdy już dojedziemy na miejsce, napotykamy tłumy turystów i wiecznie oblegane Krupówki. Pewnie znajdzie się wiele osób co to lubią – ja w każdym razie do nich nie należę. W każdym razie tutaj też nieopodal stacjonują woźnicowie u których zasięgnąć można informacji o kuligach i zamówić sobie przejażdżkę. W Zakopanem kuligi najczęściej odbywają się w rejonie Doliny Kościeliskiej, w rejonie Małej Łąki, w Dolinie Chochołowskiej 1/2 trasy lub cała trasa do Schroniska. Góralski klimat, radosna atmosfera sprawiają, że Zakopiańskie kuligi są bardzo, ale to bardzo popularne i licznie organizowane gdyż chętnych jest naprawdę wielu.

Średnie ceny kuligów w Zakopanem przedstawiają się następująco:
Od 40,00 zł/osoba - Kulig saniami
Od 60,00 zł/osoba - Kulig saniami + ognisko z pieczeniem kiełbasek
Od 85,00 zł/osoba - Kulig + menu

Podobne ceny kuligów spotkamy w pozostałych miejscowościach Podhala: Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Małym Cichym itp.

Kulig w Szczawnicy

Ciekawą alternatywę dla kuligu w Zakopanem stanowi kulig w pobliskich Pieninach np. w Szczawnicy. Wspaniała przyroda w zimowej scenerii, swoisty uzdrowiskowy mikroklimat górski, malowniczy krajobraz, bukowe, jodłowe i modrzewiowe lasy i na wyciągnięcie ręki bliskość Pienińskiego Parku Narodowego sprawiają, że turyści wybierają właśnie ten region na wypoczynek i kulig. Uczestnicząc w kuligu poznają urok zaśnieżonych gór. Wszystkim uczestnikom zimowego wypadu, dźwięk dzwonków przy saniach nieodmiennie przypomina świąteczną i tajemniczą atmosferą. Pienińskie kuligi corocznie dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. Zazwyczaj odbywają się w dzień, tak by uczestnicy mogli podziwiać piękno Pienin obleczonych w białą kołdrę. Te nocne przy blasku pochodni gwarantują przeżycie przygody w krajobrazie tajemniczych konturów gór.

Średnie ceny kuligów w Pieninach przedstawiają się następująco:
Od 35,00 zł/osoba - kulig saniami
Od 50,00 zł/osoba - kulig saniami + ognisko z pieczeniem kiełbasek
Od 70,00 zł/osoba – kulig + menu
Podobne ceny kuligów spotkamy w pozostałych miejscowościach regionu pienińskiego: Krościenku nad Dunajcem, Niedzicy czy Jaworkach.

Dla każdego coś miłego!
Weź brata lub kolegę swego!
Odwiedź woźnicę naszego!
By wypić z nim kieliszka małego :D


Kuligi były, są i będą… tylko ciebie na nich brak! :) Zorganizować dla Ciebie kulig? Daj nam znać - Hej!

comments powered by Disqus

Podobne artykuły

2022-01-19
2021-08-26
2021-02-19
2020-12-01
2020-11-06
Umieść link do artykułu na swojej stronie:
<a href="http://www.obozyzimowiska.pl/kuligi-w-malopolsce.html" title="Kuligi w Małopolsce" ><img src="http://www.obozyzimowiska.pl/view/images/eco.png" alt="Kuligi w Małopolsce" style="vertical-align: middle;" /> Kuligi w Małopolsce</a>

Powyższa treść jest objęta licencją Creative Common Attribution & Share Alike. Licencja, której używamy oznacza, że zezwalamy na wykorzystanie w dowolny sposób treści zawartych w utworze – pod warunkiem podania nazwy firmy EcoTravel jako autora w postaci klikalnego linku kierującego do http://www.ecotravel.pl lub źródła oryginalnego tekstu w postaci klikalnego linku. Wszystkie inne użycia online bez podania klikalnego linku są zabronione.


Zapisz się do naszego Newslettera.

Łap okazje, zgarniaj specjalne zniżki i rabaty.


Popularne
ZIMOWISKO FILMOWE Z MARYSIĄ KRASOWSKĄ W WIŚLE 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
ZIMOWA KOLONIA Z ELEMENTAMI SURVIVALU 2022 JURA 7-13 LAT
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
ZIMOWA AKADEMIA CIEKAWSKICH URWISÓW - NOWOŚĆ KASZUBY 2022 7-13 LAT
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
ZIMOWY OBÓZ PRZYGODY W TRESNEJ 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
ZIMOWA PRZYGODA W TATRACH ZAKOPANE 2022
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
OBÓZ ZIMOWA PRZYGODA Z MINECRAFT 2022 7-12 LAT
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
ZIMOWA AKADEMIA RUCHU - NOWOŚĆ 2022 7-13 LAT
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
WINTERKAMP JUNIOR PLASTYKA&FOTOGRAFIA 2022 7-12 LAT
Bon Turystyczny [02.10-30.09.2022]
Z Rodzeństwem Taniej! [16.03-31.08.2022]
Taniej z Kartą Dużej Rodziny! [13.12-30.09.2022]
Nasze marki:
 • Wczasy Zimowe

 • Wczasy Letnie

 • Obozowicz.pl

 • Wycieczki Egzotyczne

 • Nowa Huta Travel

 • Bilety Promowe

 • Wycieczki po Ojcowie

 • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.